• VetXkpPa

  Czym powinniśmy kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych w domu jednorodzinnym

  Kiedy przystępujemy do budowy domu jednorodzinnego lub planujemy remont, stajemy przez trudną decyzją, jakie drzwi wybrać. Stojąc przed takim wyborem, musimy uwzględnić wiele czynników, które zadecydują o tym, czy drzwi będą służyły nam długo i będą niezawodne.

  Przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji zależy to, które z cech naszych przyszłym drzwi będą najbardziej istotne. Dla niektórych prawdopodobnie najbardziej będzie liczył się wygląd drzwi. Nic w tym dziwnego, ponieważ są one jedną z najistotniejszych wizytówek domu, obok elewacji czy ogrodu. Dla innych najważniejszą będzie energooszczędność drzwi, ponieważ zwrócą uwagę na to, ile ciepłego powietrza może przez nie uciec.

  Ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest to, czy drzwi mają otwierać się na zewnątrz, czy może do wewnątrz. Tę decyzję należy podjąć w oparciu o kierunek wiatru – jeśli wieje on z reguły w kierunku drzwi, powinny one otwierać się na zewnątrz, by były dociskane przez wiatr. Jeśli z kolei drzwi znajdują się pod zadaszeniem, można zdecydować się na drzwi otwierane do wewnątrz, ponieważ zadaszenie zapobiegnie zaciekom i kałużom.

  Ważny jest tez materiał wykonania, gdyż to, z jakiego materiału będą one wykonane, będzie miało duże znaczenie. Drzwi drewniane sprawiają wrażenie stabilnych, masywnych, ale są tez mało odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcze czy śnieg, przez co co kilka lat następuje konieczność ich malowania lub chociaż lakierowania. Drzwi PCV są bardziej trwałe, pozostają w nienaruszonym stanie po większej ilości użyć niż drzwi drewniane. Drzwi stalowe z kolei będą dobrym rozwiązaniem dla właścicieli psów i kotów, ponieważ nie będzie możliwości ich zadrapania.

  Warto dobrze przemyśleć kwestię drzwi, zanim podejmiesz ostateczną decyzję, ponieważ będą one nie tylko wizytówką Twojego domu, ale też pełnią istotną rolę ochronną.

  Artykuł powstał dzięki http://oknapankowski.pl

Author: