• 1_RKL14_2911339_1_

  Jak malować ściany i którą farbę wybrać

  Każdy nas lubi wprowadzać w swoim domu zmiany, sprawiają one, że nasz dom nabiera innego wymiaru, a przy okazji odświeży nasze wnętrze. Jednak wybór koloru farby nie jest łatwy i wymaga od nas dokładnego przeanalizowania, źle dobrany kolor ścian może ochłodzić nasze wnętrze, a nawet optycznie je pomniejszyć.

  Jednak samo malowanie nie jest takie trudne i możemy zrobić to samodzielnie, pod warunkiem, że odpowiednio je przygotujemy.

  Decydując się na malowanie ścian w pokoju, sypialni bądź salonie powinniśmy się zdecydować na taką która jak najlepiej zniweluje nierówności ścian i sufitu, a także umożliwia ścianom oddychanie. Jeżeli zdecydujemy się na wybór farby Dulux warto zapoznać się z właściwościami matowej farby emulsyjnej, która przepuszcza parę wodną i zapobiega powstaniu wilgoci. Tego rodzaju farba jest odporna na uszkodzenia, a przede wszystkim dobrze kryje, co jest również dużym ułatwieniem podczas malowania i możemy wykonać tę czynność samemu.

  Przy wyborze farby do kuchni bądź łazienki warto zdecydować się na farbę Dulux kuchnia i łazienka satin, nada ścianom trwałą powłokę i co najważniejsze w tego typu pomieszczeniach powłoka będzie odporna na tłuszcz i wilgoć, a także działanie grzybów. W kuchni równie dobrze sprawdzą się farby zmywalne i odporne na ścieranie.

  Wszyscy rodzice wiedzą, że w pokoju dziecka należy postawić nie tylko na bogata paletę kolorów, ale przede wszystkim na właściwości. Farba użyta do malowania pokoju dziecka musi być nieszkodliwa dla jego zdrowia. Pośród ogromnej palety farb Dulux idealnie stworzoną farbą do pokoju dziecięcego jest farba Easy Care, jest to farba hybrydowa czyli wodoodporna. A zatem wszelkiego rodzaju zachlapania oraz zabrudzenia mogą zostać bez problemu usunięte, co w pokoju dziecka jest ogromną zaletą. Wybór odpowiedniego koloru do pokoju dziecka jest również wielkim wyzwaniem. Wszystko zależy jednak od tego, czy urządzamy pokój dla chłopca czy też dziewczynki. W obu przypadkach ważne żeby wybrać kolory jasne i pastelowe. Jeżeli urządzamy jeden pokój dla chłopca i dziewczynki, ważne aby wydzielić w nim za pomocą kolorów strefę dla każdego dziecka.

  Farba matowa, a połyskowa

  Chcąc optycznie powiększyć wnętrze swojego pokoju, możemy zrobić to za pomocą farby. W tym celu powinniśmy użyć do tego farby półmatowej, jej kolor zdaje się być znacznie bardziej intensywny. Jednak w celu ukrycia i zamaskowania nierówności na ścianach i sufitach warto użyć farby matowej, która sprawi również, że pokój będzie szczególnie przytulny. Jej wadą jest jednak niska odporność zmywania, dlatego nie poleca się jej do stosowania w kuchni bądź łazience. Natomiast farby połyskujące, które najmocniej odbijają świtało nadają się do malowania drzwi i lamperii, ponieważ na innych powierzchniach mogą uwypuklać każdą nierówność.

  Farby Dulux http://www.remontowy.com.pl/category/centrum-budowlane-farby-lakiery-impregnaty-farby-dulux

Author: