• Jakie usługi wykonuje typowa firma remontowo budowlana

  workers-807577_640Firmy remontowo budowlane posiadają bardzo szeroki zakres usług. Wszystko oczywiście zależy od zespołu jaki posiada taka firma oraz od kwalifikacji i zdolności organizacyjnych właściciela albo prezesa w przypadku spółek.

  Najczęściej firmy remontowo budowlane posiadają specjalistów pozwalających na wykonywanie następujących prac remontowych:

  1. Wylewki mixokretem – oczywiście o ile omawiana albo analizowana firma posiada na swoim magazynie maszynę do wylewek mixokretem
  2. Układanie glazury – tutaj zwyczajne kładzenie płytek nie wchodzi w rachubę, potrzebna jest osoba, która posiada odpowiednie doświadczenie, gdyż podłoża na których się pracuję bardzo często są stosunkowo wymagające
  3. Malowanie i tapetowanie – nieprzypadkowo w szkołach zawodowych otwierane są kierunku kształcące specjalistów w tej dziedzicie – na malowanie składa się wiele elementów zarówno teoretycznych jak i praktycznych, które w sumie pozwalają w zadowalający sposób malować. Fachowiec wykonujący taką pracę powinien mieć wiedzę na temat podłoża na którym maluje, wiedzę na temat farb itp.
  4. Wykonywanie instalacji hydraulicznych – zawód ten w przeciwieństwie do gazownika nie jest zawodem prawnie regulowanym i praktycznie każdy może go wykonywać, oczywiście jeżeli posiada odpowiednią wiedzą. Wiedza konieczna do odpowiedniego wykonywania powierzonych zadań to: to znajomość technologii wykorzystywanych w hydraulice np. rurki PP, zgrzewanie, rurki ściskane itp.
  5. Wykonywanie tynków maszynowych
  6. Posadzki cementowe
  7. Posadzki betonowe
  8. Elewacje
  9. Ocieplanie poddasza
  10. Murowanie
  11. Wstawianie okiemsolar-872591_640

  Spośród usług jakie możemy spotkać na stronach firm remontowych omówione zostały jedynie wybrane. Wybrane na podstawie stopnia ich skomplikowania i znaczenia. Mamy nadzieję, że nasz tekst podejmujący tą problematykę znacznie ułatwi wam zrozumienie sposobu funkcjonowania firmy remontowej. Zapraszamy do naszych kolejnych artykułów na stronie internetowej.

Author: