• funkycarnivale (4)

  Automatyka przemysłowa. Monitoring zużycia energii. Postęp motoryzacji

  Postęp motoryzacji – co to oznacza dla klientów

  Wpis zainspirowany działalnością: http://www.piazap.com.pl/

  funkycarnivale (1)

  Szybki postęp widać bardzo wyraźnie w wielu branżach, motoryzacja na pewno jest jedną z tych, które rozwijają sie niezwykle dynamicznie.

  Bardzo szybki rozwój motoryzacji sprawił, że na świecie jeździ coraz więcej samochodów z coraz lepszymi osiągami. W zasadzie każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Przeciętny Kowalski, któremu zależy na tym by samochodem dostać się w miarę tanio z punktu a do punktu b nie będzie kupował samochodu z dużą jednostką napędową. Zainwestuje on raczej w samochód z silnikiem o małym litrażu, który cechuję się wysoką kulturą pracy i niskim spalaniem, dodatkowo, aby jeszcze obniżyć koszty eksploatacji takiego pojazdu możemy zainstalować do niego instalacje gazową, która pozwoli zaoszczędzić trochę grosza przy dystrybutorze. W nowszych modelach będziemy mieli tutaj także podgląd na monitoring zużycia energii. Pomoże nam to w bilansie i analizie kosztów jakie pożytkujemy na samochód.

  funkycarnivale (2)

  Natomiast ktoś, komu zależy na dużej mocy silnika i frajdzie z jazdy kupi samochód o zacięciu sportowym. Tutaj ceny są już znacznie wyższe natomiast porównywanie tego typu samochodów do samochodów małolitrażowych w ogóle mija się z celem. Amatorzy sportów motorowych bardzo często inwestują dodatkowo w swoje auta niebagatelne sumy, najczęściej są one przeznaczane na podniesienie mocy silnika. Automatyka przemysłowa i linia produkcyjna takich samochodów jest zdecydowanie dłuższa aniżeli przy wcześniej omawianej kategorii. Jednakże postęp to nie tylko coraz lepsza moc silnika.

  funkycarnivale (3)

  To także wiele rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z samochodów, jak na przykład czujniki parkowania, systemy sterowania czy wiele podobnych rozwiązań. Dzisiaj bowiem motoryzacja korzysta z najnowszych rozwiązań w bardzo szerokim zakresie. Jest to między innymi wynikiem tego, iż rosną wymagania klientów dotyczące tego, co mają posiadać nowoczesne samochody i jakie korzyści mają dawać swoim właścicielom. A ponieważ z nowoczesnej technologii korzystamy na co dzień niemalże wszędzie, zazwyczaj oczekujemy iż znajdziemy ją także w samochodach.

  funkycarnivale (5)

  Najczęściej decydujemy się na zakup takich samochodów jakie potrzebujemy biorąc przede wszystkich pod uwagę ich funkcjonalność. jeżeli mamy rodzinę z kilkorgiem dzieci, to raczej będzie nas interesował jakiś mini van aniżeli auto sportowe. Także bardziej będziemy kierowali sie w stronę combi aniżeli sedana czy coupe. Wszystko w zależności od naszej sytuacji i od tego czego dokładnie potrzebujemy. Jak to się mówi, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. nic nie stoi jednakże na przeszkodzie, aby posiadając mini vana rodzinnego, dokupić także drugi sportowy samochód.

  funkycarnivale (4)

Author: