• Na co zwracać uwagę przy wyborze okien PCV

    Ciągły rozwój techniki pozwala na produkcję okien dopasowanych do naszych potrzeb. Okna PCV coraz lepiej je spełniają. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i materiałom wykorzystywanym w oknach PCV, możemy chronić swoje domy przed włamaniem, zimnem, zanieczyszczeniami czy hałasem. Ważnym elementem okien PCV są okucia. Dzięki nim możemy otwierać okna na różne sposoby, na całą szerokość albo uchylnie.

    Obecnie w oknach typu PCV stosowane są okucia obwodowe, umożliwiają one otwieranie obrotowe, odchylne, przesuwne czy składane. Najnowsze techniki wykorzystywane w oknach PCV umożliwiają otwieranie równocześnie dwóch skrzydeł okna za pomocą jednej klamki. W oknach z technologią PCV można także zatrzasnąć drzwi balkonowe bez użycia klamki. Szerokie możliwości otwierania i rozszczelniania, jakie dają okna PCV pozwalają na regulowanie temperatury w naszym domu.

    Różne kombinacje otwierania i zamykania okien PCV, powodują że możemy bez obaw zostawić rozszczelnione okna lub drzwi w czasie naszej nieobecności w domu. Wtedy nasze mieszkanie zostanie przewietrzone, a my będziemy spokojni, że okno nie otworzy się samoistnie. Ważnym elementem okien są klamki. Te tańsze wykonane z plastiku mogą być zawodne i narażone na złamanie. W przypadku okien PCV najlepiej sprawdzają się klamki wykonane z metali lekkich. Warto zainwestować w te, które mają mechanizm blokujący otwarcie okna od zewnątrz, co uchroni nasz dom przed intruzem.

    Dlatego, zastanawiając się nad wyborem okien PCV bierzmy pod uwagę nie tylko ich sposób otwierania, funkcjonowania i materiał, z którego są zrobione. Miejmy też na uwadze detale, takie jak klamki i zamki w oknach PCV. To od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo naszych domów i dzieci.

    Szukasz więcej szczegółowych informacji o oknach PCV? Znajdziesz je tutaj http://www.oknaidrzwi1.pl/oferta/okna-pcv

Author: